| Feri5 a întrebat:

La medicină există modulul psihopedagocic? Dacă da, pot preda în învățământ, dar pot fi și medic în același timp? Dacă aș face doctoratul, aș preda la UMF? Dar aș putea fi și medic, pe lângă?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Teoretic poți, practic trebuie doctorat și niște ani de experienta, niște teste.

| Nirvanaaa a răspuns:

Buna. La București de exemplu noi nu am avut opțiunea de a alege sa urmam modulul psihopedagogic, însă sunt medici care ne sunt profesori. Condiție e sa aibă doctorat și sa ia concursul pentru care se scoate post.

| Mirel4412 a răspuns:

Eu stiu ca exista profesori de psihologie de liceu care sunt si psihologi privati. Deci cred ca da, ai putea

| Catrice a răspuns (pentru Mirel4412):

Psihologii n-au treaba cu medicina.