| suntcuriossastii a întrebat:

La orice facultate se dau burse celor mai buni nu? Cam cator elevi? 10 sau mai mulți?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursele sunt de mai multe feluri si se acorda tuturor studentilor care indeplinesc conditiile pentru fiecare tip de bursa. Pot sa fie 10 sau 100, nu asta are importanta.

| Adry05 a răspuns:

Depinde câți sunt în an, ce medii sunt și ce fonduri primesc. La mine pe an îs cam 90 și se dau vreo 15-20 de burse.

| doctorandus a răspuns:

Depinde, eu cand am facut facultatea bursa de merit se dadea conform mediei pe anul trecut. Cine avusese mai mult de x lua bursa. Cine nu, nu.

| Andrei899 a răspuns:

Are rost sa lupti pentru o bursa de cateva sute de lui care se da doar la cativa studenti? Eu cred ca nu.

| johnnny123 a răspuns (pentru Andrei899):

Nu lupți pentru câteva sute de lei, lupți pentru a fi printre cei mai buni și a-ți asigura un viitor. Bursa reprezintă doar recunoașterea rezultatelor, nu este un scop în sine.