| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

La profilul,,comert" ce meserii poti urma?
La profilul,, mecanic" ce meseri i poti urma?
La profilul,, electromecanica" ce meserii poti urma?

1 răspuns:
| JustAsimpleUser a răspuns:

În primul rand depinde de ce pretenții ai tu la viață, ideea principala e ca nu prea ai ce face cu aceste profesionalizari, oricum, pe comerț poți urma meseria de Distribuitor, într o tara full de frauda te descurci destul de bine în meseria ăsta, sau vânzătoare dar nu prea e ok...
Electromecanica poți urma cursuri de robotizare, faci extrem de mulți bani dacă vrei și Îți place, iar pe mecanica... Poți sa Îți deschizi un magazin de piese auto sau sa te faci mecanic eventual, chestia cu magazinul ar trebui sa colaborezi cu cineva care este în domeniul mecanicii ca altfel ar tine de comerț, și nu scoți cine știe ce bani... Sper ca te am ajutat happy apropo, pe mecanica te poți face vopsitoR, polishator, ceva ok pentru o fata, eu sunt polishator auto profesional și fac undeva la 3000-4000 de lei lunar happy dar și vopsesc..etc