| Ando1dul a întrebat:

La scoala de agenti de politie campina e obligatorie media la bac 7.40? sau doar diploma de bac sa fie, necontand media?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu, nu este obligatorie --- etapa a doua (de verificare a cunostintelor) este, de fapt un concurs! Selectia se face in ordinea descrescatoare a mediei de concurs si in limita locurilor scoase la concurs. vezi "Ghidul candidatului " :http://www.scoalapolitie.ro/

| Ionut_sterie_1991 a răspuns:

Intra pe saitul scolii si vezi acolo tot ce te intereseaza, eu am intrat cu media de la bac 9, dar e vb de 3 ani in urma, mai bine intra acolo si vezi