| anonim_4396 a întrebat:

La un cv de munca este bine daca am scrii la
Studii: (liceu asa) mentionez sunt clasa a12a - este bine ca am scris mentionez sunt clasa a12a?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Foarte bine că ai menționat. Succes.
Pa, pa.

9 răspunsuri:
| blondyna9o a răspuns:

Da, e foarte bine... Funda?

| Wannax a răspuns:

E ok

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este foarte bine ca ai spus adevarul.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Daca ai peste 18 ani e bine deoarece te poti angaja, dar daca ai sub nu ai voie sa te angajezi

| gabyS98 a răspuns:

Da e bine

| Ancutza_Jere_1990 a răspuns:

Este mai profesional sa mentionezi ca studiile sunt in curs de finalizare

| TheAce a răspuns:

Oameni buni, chiar nu-mi vine sa cred ca v-ati grabit cu totii sa spuneti ca e o alegere corecta. Nu e o alegere buna pentru ca NU e deloc profesionist. Pe orice CV (mai ales cele Europass) va trebui sa specifici anii de studiu (exemplu: 2009-2013, cum e cazul tau), mentionand mai apoi ''Studii in curs de finalizare''. Va fi evident pentru angajator ca esti in clasa a 12a si va arata mult mai profesionist. Atentie mare! Nu-mi vine sa cred ca pana si userul anului te-a incurajat sa mentionezi asa ceva. Probabil ca oamenii astia nu lcureaza, altfel nu imi explic, sincer. Iti sugerez sa imi urmezi sfatul, va fi numai si numai in folosul tau.

| SurprizeWow a răspuns:

E bine sa mentionezi ca inca esti la clasa a 12-a, dar incearca sa pui accentul pe experienta ta (daca ai) si pe calitatile tale profesionale. Un model popular de CV este EUROPASS-ul (http://www.europass-ro.ro/pagina/curriculum_vitae). De asemenea te ajuta foarte mult dacă ai si o scrisoare de intentie facuta special pentru jobul la care vrei sa depui (folosesti in scrisoare informatii pe care le-ai gasit in anunt sau despre firma la care vrei sa depui). Succes!

| darrio2007 a răspuns:

Da.E bine.Cu conditia sa il si termini.Altfel va trebui sa modifici CV-ul.