| Child a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine! As vrea sa dau la bio-chimie la liceu, dar se poate sa dau si la bilingv engleza?

Răspuns Câştigător
| bogdan1004 a răspuns:

Nu,dai doar pentru una.La bilingv se da un examen dupa cele obligatorii(mate, romana) daca nu treci testul la bilingv atunci dai la bio-chimie.Eu iti sugerez la bio-chimie sa te gandesti ce vrei sa faci pe viitor.La bio-chimie pe viitor poti fi medic, chimist, biolog, in laborator sa lucri

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Din cate stiu eu nu mai numeste biologie-chimie profilul, ci stiintele naturii, asta insemnand in special fizica, chimie, biologie, si exista si sectii/clase de bilingv

| Child explică:

Si ce profile as mai putea urma la care sa fie si bilngv engleza?(ex. mate-info bilingv)

| Constantynyn a răspuns:

Pai ori dai la bio-chimie ori la bilingv engleza iti sugerez bio-chimie