| anonim_4396 a întrebat:

Loc de munca sau afacere?

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pentru loc de muncă, îți sunt destul mușchii ( dar nu întotdeauna), pentru afacere îți trebuie cap.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Afacere, dacă ai nervi pentru asta.

| Frank51 a răspuns:

Pentru cine?

| gabicoo a răspuns:

Certificat de handicap = pensie de handicap+ajutoare sociale+alte pomeni de la stat și dacă tragi linie rezultă undeva la 2000 lei / lună iar dacă mai ai și 2-3 copii cărora le faci certificat de elev cu nevoi speciale încă 1600 lei/pe lună pentru fiecare dintre ei!
În concluzie în Românica e trai pe vătrai pe banii statului român! Trăiască clasa muncitoare! Iubim munca!
Huoooooo!

| ReddY25 a răspuns:

Business

| LordCristobal a răspuns:

E mai fain sa ai o afacere.
Daca ai o afacere nu ai sefi care sa te frece la cap dar ai mai multe responsabilitati.
Pentru o afacere iti trebuie spirit de inteprinzator, minte buna si bani.
Insa pentru a face o afacere mai ai nevoie si de experienta de viata, sa stii cum sa comunici si sa te descurci cu oamenii.Dar ca sa ai o afacere cat mai eficienta ar fi recomandat sa incerci si un loc de munca ca sa o iei de jos pentru a avea o perpesctiva mai buna.
In principiu e mult mai fain sa ai o afacere.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Intr-o țară liberă și democratică, afacere! Intr-o țară comunistă și lipsită de libertatea de alegere. Servici la stat.

| IceRope a răspuns:

Când?

| Kaonashii a răspuns:

Asta nu alegi la ping-pong ci in functie de abilitatile tale ca degeaba te apuci de afaceri daca nu ai idei bune sau spirit pentru asa ccva