| brokxy a întrebat:

Locuri de munca cu weekend liber? Va rog mult. Am nevoie de weekend liber pentru ca merg la facultate in weekend si multi angajatori refuza sa iti dea weekend liber.

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Caută un angajator serios, o companie mare gen corporație. Eu am lucrat spre exemplu la cgs, unde se lucrează în ture și în weekend, dar când am cerut liber mi s-a aprobat instant.

Nu mai stați la angajatori pârliți, sunt atâtea oferte pe piața muncii.

| haileewatson a răspuns:

Sunt multe locuri de munca unde nu se lucreaza in weekend, in fiecare domeniu fie ca e vorba despre corporatii, agentii de tot felul, banci, etc. Depinde ce stii sa faci. nu stim ce experienta ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa de rau am ajuns, nu se mai dau nici libere? Pe 31 am ultima zi de lucru la jegosii la care lucrez acum, e vai si amar, deci nu sunt sperante mari sa gasesc ceva cat de cat ok?! sad

| brokxy explică (pentru anonim_4396):

Eu am fost in mai multe locuri si daca ceri liber in weekend se fac ca ploua, de sarbatori nu mai zic, nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru brokxy):

Din cauza romanilor cu mentalitati comuniste adica de slugi, trebuie sa suportam si noi astia restul care suntem altfel.
Patronul stie ca mai are 100 de slugi la usa care asteapta angajarea.

| nukeyly a răspuns:

Frezor strungar sudor vopsitor_program luni-vineri 7-15. 00_cine sta peste si-i facultativ nu obligatoriu e platit suplimentar.

| qweasz a răspuns:

Muncă de birou ca secretară ar trebui să cauți de luni până vineri.