| anonim_4396 a întrebat:

Lucrez intr-un supermarket ca merchendaiser la o firma care intarzie plata salariului cu cca 10-15 zile de doi ani. Spre ex. pe 10 aprilie am primit salariul pe februarie. Intrebarea este cati dintre voi ar accepta asta? Mentionez ca salariul nu e wow, e 1100 lei.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu i ti convine situatia poti vorbii cu sefii tai, sau poti demisiona, gindeste te ca si firma la care lucrezi tu are probleme financiare de aceea se intîrzîie plata salariului, in contractul semnat cu ei, nu este clară data salariului? Tu crezi ca 1100 lei nu este un salariu bun? Altii au mult m ai putin, dar acum tu stii ce anume vi face. Ce vîrstă ai?

| goldenstar a răspuns:

In loc de 12 salarii pe an ajungi sa incasezi 11 salarii.Totul este calculat.Incearca sa lucrezi la o firma serioasa.

| pufulescu a răspuns:

Pleaca din mizeria aia de tara ca nu ai ce sa le faci! Patronii sunt mana in mana cu cei de la ITM, poti sa reclami pana iti albeste parul in cap, sistemul e gresit in Romania!