| loveisfreedom a întrebat:

M-am gandit ca pe viitor sa dau la facultatea de drept si as vrea niste carti despre drepturi, cum sa devii un avocat bun sau ceva de genul.e chiar asa de greu cum se spune? daca nu niste site-uri sau ceva sfaturi. inca nu ma grabesc, pentru ca mai am pana la facultate dar totusi as vrea sa-mi formez o idee despre ce as vrea si ce mi-ar place(acum incerc mai multe dar avocatura ar fi prima optiune).

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Salut! Pana la carti "extrascolare" legate de drept, ar trebui mai intai sa ajungi la facultate si sa inveti din tratatele si cartile cerute pentru examene. E normal sa fim entuziasmati inainte de a cunoaste un anumit domeniu, dar e de preferat sa ne pronuntam atunci cand stim exact cum sta treaba in domeniul respectiv. Bucura-te cat mai poti de liceu. Va veni si facultatea, si atunci te vei hotari ce vei face mai departe.
Daca iti va placea, cu siguranta vei reusi intr-o cariera in justitie.
Spor la invatat pentru liceu!