| maniacutz2003 a întrebat:

M-am gândit sa dau în toamnă la Câmpina, dar eu am o construcție mai solida, mai exact 1.81 și 93-94 kg, exista ceva un barem care sa iti spună în funcție de înălțime greutatea maxima pe care trebuie sa o ai sau nu contează greutatea și înălțimea, contează nota de la sport?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, va trebuii sa slabesti, fiindca greutatea maxima este 81kg in cazul tau, fiindca este supra-ponderal.
Vezi ca probeleme medicale si cele sportive se dau in ianuarie-februarie, in toamna nu se mai da nimic, doar incep scoala cei care au sustinut deja probleme si examenul de admitere si sunt admisi.

| Brizbriz a răspuns:

Buna, militian in devenire, ey?
stim deja bine la tine "nu-i batuta ca la noi", dar, ca orice militian, nu ne duce mintea la chestii simple si la mintea copiilor, ok, hai sa te ducem de manuta pana la olita, luam gugal (cel sfant) si acolo scriem MINIMUM de bun simt, cum ar fi "academia campina contact"
https://www.google.com/search?q=academia+campina+contact
luam primul link de sus
http://www.scoalapolitie.ro/contact
si, uite-te draga, ce "destepti" ne-am facut, am gasit numere de telefon, la care putem da telefon si sa intrebam
unde mai pui, ca la capatul celalalt al telefonului se gasesc militieni cu acelasi nivel de inteligenta, ca noi (adica aproape zero)

PS... URASC militienii