| MariusPaun a întrebat:

M-am gandit sa dau la facultatea de pompieri, e adevarat ca are regim militar? Si daca e adevarat ca se afla in alta parte fata de celelalte facultati din academie?

1 răspuns:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Da,este adevarat ca pompierii au regim militar.Insa,regimul militar se refera la trezit dimineata, inviorare, curatenie (ca in armata), multe exercitii fizice si ore de curs in care se explica stiinda din spatele stingerii unui incendiu.Stingerea e la fel pentru toti,la fel ca si trezirea, iar pompierii au corp separat al facultatii in sensul ca ei au nevoie in permanenta sa fie aproape de sala de sport, de cantinta, de dormitoare, asadar locul unde stau ei e mai separat oarecum.Insa sa stii ca daca mergi acolo, scot aia untul din tine laughing nu e chiar asa simplu. Fundita?