| Xfactor_2745 a întrebat:

M am gandit sa devin dealer auto, aveti idee ce facultate trebuie sa urmez(si daca se cere ceva admitere)?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Nu trebuie să urmezi nici o facultate pentru a deveni dealer auto. Poți fi cu orice, contează să îți placă ceea ce faci, să te pricepi de minune etc.
Doar ca să ai idee cum e cu firmele, poți face ASE-ul și Facultatea de Administraţie şi Afaceri pentru a cunoaște cât mai mult și cu ce se mănâncă practic a avea o firmă, a manageria etc. Contează foarte mult aceste aspecte, dar asta pentru tine așa.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai nevoie de nici o facultate ci de 2 lucruri importante: pricepere in aceasta afacere si bani de inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand 2 Facultati:Management in ASE si Autovehicule Rutiere la Fac. De Transporturi in Politegnica. Materii:Matematica, Fizica si Economie.
dac vrei sa sari peste etape si dispui de Capital: faci un curs de antreprenoriat, administart afaceri, sau ceva de genul, si gasesti angajati apoi care stiu cele de mai sus.
Bafta!