| PrecioussGirl a întrebat:

M-ar interesa o cariera in make-up insa am si eu o intrebare. Dupa ce fac cursurile exista vreo sansa sa fiu angajata la un salon/teatru, oriunde, avand in vedere ca nu am experienta? Si as dori cat mai multe pareri in legatura cu acest domeniu. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

Cel mai bine e sa faci niste cursuri de calitate care eventual sa ofere si o diploma sau cel putin unele serioase de la care chiar sa inveti ceva si sa poti dovedi ca te pricepi. Important este sa exersezi pe alte persoane. Ia-ti prietenele si exerseaza. Fa poze cu make-up-uri facute de tine si fa-ti un fel de portofoliu de prezentare si/sau o pagina de facebook. Daca esti buna in ceea ce faci si poti dovedi asta, o sa te angajeze. In orice domeniu este nevoie si de oameni priceputi care sa faca treaba, nu doar de cei cu pile care de obicei fie stau degeaba, fie nu se pricep.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ai pile, da.

| stpu a răspuns:

Ai sanse daca exista locuri de munca disponibile.
Acum depinde si cat te pricepi la asta. Te poti angaja si fara experienta.

| Irena97 a răspuns:

Sunt sanse daca ai si sansa in viata. Peste tot vad ca e cu pile. Daca stai in Bucuresti ai mai multe sanse.

| PrecioussGirl explică (pentru Irena97):

Da, in Bucuresti locuiesc.

| yubyta123 a răspuns:

Cu greu reusesti daca nu ai experienta dar ai avantajul ca ai diploma la mana, daca te bazezi pe tine aratele ce poti daca reusesti sa te supuna la proba practica