| mgtow a întrebat:

Ma gandeam sa aplic un formular de inscriere pentru a forma parte in politie (Anglia) primul an salariul e bunicel dar in 7 ani ajunge la 2800£ net. Orar de 8h in 2 schimburi. Nu o duc asa rau unde sunt dar ma tenteaza sa am program de 8h fix si imi place uniforma ce o au politistii britanici. Merita? Cel putin ofera mai multa stabilitate, nu ma da nimeni afara, nu am sef, doar centrala prin statie ne contacteaza, patrulez singur cu masina.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

În România știm că poliția este coruptă, și că ești forțat la fapte de corupție din pricina colegilor și chiar a superiorilor.
În Anglia tot așa stau lucrurile? Dacă da, atunci nu are rost să te complici cu așa ceva.
Dacă nu, atunci experiența ar fi interesantă. Totuși, aș pleca de la locul actual de muncă spunându-le că sunt toate șansele să mă întorc.
Rămâi unde este stresul este mai mic, și nu unde este salariul mai mare. Oricât s-ar dovedi, nu poate exista vreun salariu care să compenseze prezența stresului. Sănătatea și liniștea nu pot fi compensate vreodată de salariu.

| mgtow explică (pentru anonimg):

Legea e lege in GB. Nu se umbla cu manarii si relatii. O sa incerc sa intru si vad daca fac fata sau nu. in domeniul in care lucrez acum oricand pot sa revin - conflictele apar rar de obicei in zona unde stau. Prin oras mai sant cativa africani si tygani stii tu romales asa laughing cunoscand limba romana si spaniola la perfectie e un avantaj ca sa mai traduc cand dau de ei la autoritatiile britanice

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Merită, dar pe tine nu te ia.

| mgtow explică (pentru sadrian46):

Ei nu, am sunat si au zis ca da. Am peste 3 ani in gb cazier judiciar curat, accepta europeni de fel.

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

Mă bucur pentru dta. O să ai de furcă cu rromii. Succes.

| Lukasssz a răspuns:

Da eu zic ca merita mai ales ca e o tara civilizata, succes

| Hdhdqqef a răspuns:

Sincer, de cand lucrez la DGPMB spun ca este mai bine Romania, nu e o situatie operativa atat de delicata. Patrulezi singur? Nu recomand.