| afrodita3333 a întrebat:

Ma gandeam sa dau la PR la FACULTATEA DE JURNALISM se merita sau o sa mor de foame?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mori de foame, daca nu gasesti la jurnalism o sa lucrezi in alta parte.

| Crash0 a răspuns:

Cred ca a 2-a varianta.

| afrodita3333 explică (pentru Crash0):

De ce?

| Crash0 a răspuns (pentru afrodita3333):

Pt ca stiu o fata.a facut asta si dupa ce a terminat...s-a dus vanzatoare la supermarket ca nu o angaja nimeni

| afrodita3333 explică (pentru Crash0):

A cautat sa se angajeze in Bucuresti sau in alt oras?

| Crash0 a răspuns (pentru afrodita3333):

Buc..normal happy

| MadalinStoicescu a răspuns:

Parerea mea Mass-media este a 4 a puterea in stat si va merge mereu. Daca iti place aceasta meserie eu zic sa te duci

| AndreiTca a răspuns:

Nu ''se merita''...merita. O sa te ajute mult in comunicare, semiotica, dezvoltare personala. Daca ar fi sa nu gasesti ceva de munca strict in jurnalism, lucrurile deprinse in facultate te vor ajuta sa iti gasesti cu usurinta ceva cu profil similar.

| bluelikenever a răspuns:

Daca esti 'tare in gura',sociabila, ai personalitate, esti dura si nu sensibila, si ai un vocabular dezvoltat, eu zic ca nu o sa mori de foame..eu sunt de parere ca e o meserie foarte ok. daca stii ce vrei in viata o sa ajungi departe..multa baftahappy

| Horatiu28 a răspuns:

Zic ca merita tu decizi