| Raluca_Rallu_2001 a întrebat:

Ma gandesc la viitorul meu si nu stiu ce pot face. Inca sunt mica sa ma gandesc la aceste lucruri, dar cred ca e necesar. Vroiam sa devin educatoare sau psiholog, dar la cat este salariul... voi murii de foame. ma gandeam la stewardesa dar nu stiu engleza si ma intrebam daca se poate rusa sau altceva? Va rog sa-mi propuneti cateva meserii platite bine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
daca absolvi o scoala postliceala da asistent medica/farmacist, si inveti limba germana, poti profesa in Germania, unde esti respectata si platita cu adevarat, pentru munca si efortul depus.
O zi buna.

| Iustip a răspuns:

Ai putea fi arhitect(daca te descurci la desen tehnic), avocat(daca esti dispusa sa alergi toata ziua), judecator(daca esti in stare sa-ti asumi responsabilitatea pentru. deciziile tale)sau notar(daca vrei sa stai comod si doar sa verifici niste acte). Acestea se numara printre cele mai bine platite meserii.Eu vreau sa devin notar.Singura problema e ca se intra foarte greu deoarece e o meserie platita foarte bine chiar daca munca e destul de putina. Sper ca te-am ajutat!winking