| Powerrrrrr a întrebat:

Ma gandesc sa merg la facultatea de fizica. Am vazut ca sunt o multime de domenii precum fizica mediului si astrofizica. Ce pot deveni si cat voi fi platit (nu neaparat in Romania big grin )?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Daca esti pasionat de fizica dar nu stii ce e astrofizica, e cam grav :)) sunt domenii destul de rare, nu cred ca am putea sti cu cat vei fi platit peste 4-5 ani cand termini scoala (poate pina atunci nici nu mai exista bani :)) ), mai ales in strainatate... astea sunt domenii mai mult de cercetare, ori se stie ca in cercetare nu prea sunt salarii fabuloase in nicio tara din lume. poate doar sa ajungi pe la NASA sa ai un salariu mai serios :) ce e astrofizica http://www.scientia.ro/......plina.html sau intreaba-l si pe dl google, ca o sa-ti spuna mai multe. fizica mediului http://www.scribd.com/doc/58663540/Elemente-de-Fizica-Mediului sau tot dl. google stie mai multe. cu fizica mediului poti intra si pe meteorologie, insa trebuie avut grija ca astazi sunt o gramada de specializari aproape inutile pe la toate facultatile, inventate mai mult sa aiba profii ore decat sa foloseasca cu adevarat in viata. multa bafta si inspiratie buna la ales!

| Powerrrrrr explică (pentru mixxjim):

Multumesc, dar stiu ce sunt domeniile alea. Eu vroiam doar sa stiu cum sunt salariile