| anonim_4396 a întrebat:

Mă întrebam...Se mai merită în ziua de azi să studiezi arhitectura?
Am tot auzit păreri şi păreri, majoritatea demoralizatoare.

3 răspunsuri:
| christabell a răspuns:

Daca pui intrebarea asta, inseamna ca nu merita si nu e visul tau sa devii arhitect.Cel ce are un scop, un tel, nu cere pareri, ci face tot posibilul sa si-l realizeze.Scuze daca am fost prea directa.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru christabell):

N-am cerut păreri, ci le-am primit pe tavă, problema fiind că nu le-am înţeles.Nu dau doi bani pe ce cred alţii.Şi nu-i problemă că ai fost prea directă, aşa şi trebuie.Thanks anyway.

| popnyna a răspuns:

Eu cred ca merita, daca iti doresti cu adevarat si te descurci foarte bine...acum multa lume tinteste la acest gen de meserii si de aceea trebuie sa fii foarte bun ca sa poti face ceva din arhitectura, daca nu nu merita sa studiezi asta si pe urma sa-ti dai seama ca nu e ceeace doreai.(parerea mea)