| cryss099966 a întrebat:

Ma numesc Cristi si  doresc sa va adresez o intrebare: Sunt anul 3 la facultate de agronomie(anul 3)  si vreau ca dupa terminarea studiilor sa optez si pentru scoala de subofiteri Boldesti. Deci daca am studii superioare as putea sa fac si aceasta scoala?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu cred ca este un impediment detinerea a doua diplome: una de bac si una de licenta! Daca citesti pe site-ul Inspectoratului pentru situatii de urgenta, la conditiile de amitere 2015(generale si specifice sc. Boldesti) vei afla ca altele sunt criteriile de recrutare si selectie in vederea participarii la concursul de admitere--- vezi in link:http://www.igsu.ro/index.php?pagina=admitere_inv_militar

1 răspuns:
| DarkCrina a răspuns:

Cristiiii