| anonim_4396 a întrebat:

Ma obliga sa vin din schimbul 3 in schimbul 2 si din schimbul 2 sa vin schimbul 1 zilnic.
Este legal si corect?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa nu este corect si nici legal.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti clar deloc, din ce-ai spus rezulta ca lucrezi 3 schimburi intr-o zi.
Atat cat lucrezi 8 ore pe zi si 16 ore libere este dreptul angajatorului sa stabileasca programul de munca.

| lotus199803 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Deci intt-o zi de ex 9 mai(astazi) daca ar trebui sa merg schimbul 3 si l as termina maine ex10 mai si in 10 mai ar trebui sa merg sch 2 de la ora 15. e corect? ar veni ca in data de 10 mai as efectua 15 ore de munca. ce nu mi se pare corect

| Ioandelasal a răspuns (pentru lotus199803):

Asa nu este corect si nici legal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu este nici corect, nici legal.
Dar patronii n-ar mai putea niciodată să facă profit, dacă nu ar exista idioți care să le cânte-n strună și să tacă cu nasul în jos.
Mda, e plină lumea de idioți care fac câte trei credite în bancă și apoi trăiesc cu spaima că patronul îi va concedia.
Dacă n-ai nici un credit, atunci... încă mai ai o speranță la demnitate.

| lotus199803 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din fericire nu am credite. abia ce am terminat scoala ( liceu si bacalaureat luat) si m-am angajat intr o fabrica unde vad ca isi cam bat joc de mine si nu doar de mine