| Dany21Andrei a întrebat:

Mă poate ajuta cineva cu un răspuns clar? Vă rog...
Cât câștigă (salariu) un profesor de școală gimnazială (de biologie)?
[Știu că se ține cont de mai mult aspecte, precum: vechimea, gradele, funcție ș.a., dar aș vrea să știu în medie]
P.S. Am tot căutat pe toate site-urile însă nu am găsit nimic. Sper că poate mă puteți ajuta voi...
Funda*

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intre 1800 si 4000 de lei.

| Dany21Andrei explică (pentru Brigaela):

În condițiile în care ca profesor debutant (titular) câștigi minimul pe economie, nu? (adică 1000-1100 de lei)
Cunoști și acest aspect?

| Brigaela a răspuns (pentru Dany21Andrei):

Salariile profesorilor tot au crescut in ultima perioada, un profesor debutant nu mai castiga minimul pe economie de la inceputul anului.