| kosma a întrebat:

Ma pot angaja la pompieri numai cu liceul si cu diploma de bac dac da cum si inca ceva unde credeti ca a-si gasi de lucru duap terminarea liceului

6 răspunsuri:
| rain a răspuns:

Daca te angajezi la pompieri dupa terminarea liceului (caci doar atunci ai diploma de bac), de ce intrebi unde ai putea gasi de lucru dupa ce termini liceul?

Nu are nici un sens.

Oricum, la pompieri nu te poti angaja doar cu liceul - trebuie sa faci si armata.

| albastrel a răspuns:

Daca ai pile da

Depinde din ce oras esti sau in ce oras vrei sa iti cauti de lucru, eu una am terminat de un an liceul si nu mi-am gasit de munca pentru ca sunt dintr-un oras mai micut big grin. oricum bafta!

| Goofy77 a răspuns:

Da se poate angaja la pompieri dupa terminarea liceului ( cu diploma de bac)
armata nu mai este un criteriu eliminatoriu deoarece nu mai este obligatorie se vor da ceva teste :
proba sportiva (eliminatorie)
regulamente militare ( rg 2)
testare psihologica (eliminatorie)
vizita medicala (eliminatorie)
si o relatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rebuie sa ai si diploma de bac sau doar cu liceul

| kosma explică:

Pai intrebare pentru ac imi trebuie bani pentru facultate si trebuie sa lucrez undeva