| anonim_4396 a întrebat:

Ma pricep la geografie, biologie, civica si putin matematica. La ce job as putea opta?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Pare ca esti in clasele V-VIII. Deocamdata te poti gandi la profilul liceului. Poate fi filologie, stiinte ale naturii, stiinte sociale.

| ProfDeMate a răspuns:

Cred ca este putin prea devreme sa te gandesti la un job, gandeste=te la profilul liceului pe care il vei urma. In ceea ce priveste "priceputul putin la matematica", cred ca aici ar trebui sa iti concentrezi atentia. Matematica este limbajul universal pentru disciplinele aplicative, cum sunt fizica si chimia. Daca matematica nu merge bine, in mod implicit nici acestea doua nu vor merge. Mult succes la scoala!
Sa auzim numai de bine,
Prof De Mate

| Mimy123 a răspuns:

Poti incerca orice job crezi ca ti se potriveste. Cunostintele tale in ceea ce priveste scoala nu prea sunt relevante cu alegerea unui job. Alege pentru inceput ceva usor, la care crezi ca te vei descurca, mai aduni ceva cunostinte si apoi va fi ceva mai usor. Poti incepe cu ceva meditatii, la matematica, geografie si biologie se cauta, dar depinde mult de varsta pe care o ai.