| AnkaOfficial1 a întrebat:

Ma pricep si imi place foarte mult engleza, dar inventez noi miscari de dans si fac niste coregrafii superbe. Care meserie credeti ca ar fi mai buna - profesor de engleza sau coregraf de dans?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Gandeste-te ca nu poti dansa decat o perioada scurta de timp si la un moment dat si sa fii antrenor/instructor iti va fi greu. Deci fa engleza, sa ai o baza cat-de-cat solida si dansul si coregrafia in paralel, ca o a doua ocupatie sau hobby - asa ai si 2 surse de venituri happy

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Din una poti face o meserie iar cealalta o poti folosi ca hobby.
De exemplu te faci profesoara, dar te duci si la cursuri de dans.
Sau te faci coregraf si dai meditatii la engleza.

| GOLD99 a răspuns:

Daca te faci profesor universitar de engleza sa stii ca se plateste mai bine decat coregraf de dans. Ca profesor universitar de engleza primesti vreo 30-40 de sute de lei iar ca coregraf primesti maxim 1000 de lei pe luna.

| luizalulu23 a răspuns:

Te faci ce crezi tu ca este mai bine pentru tine.dar daca zici ca stii foarte foarte bine engleza, mai bine profesor iar in timpul liber coregraf.este numai alegerea tahappy