| Bianca6 a întrebat:

Ma puteti ajuta? stiti niste facultati, la care dupa ce ai terminat-o sa ai un loc de munca si sa castigi bani frumosi? Dau funda!(fara facultatea de medicina)

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Facultatea de Comert Turism Servicii
Te poti baga in Turism (restaurant, hoteluri,etc).
Adica (chelner,bucatar,ospatar,etc).
Facultatea de stiinte Economice
Sau
Facultatea de Economie şi Administrarea Afacerilor
Aicea ajungi departe te bagi ca si casier, sef contabil, contabil, gestionar, secretar, etc.
Astea se cauta cel mai bine platite locuri de munca.
Daca un restaurant incaseaza 100-1000 de clienti castiga pe urma clientilor un bonus de 1%-5% mai mult deci se merita si chiar sunt unele locuri unde sunt Full si au incasat chiar si peste si castiga destul de bine sunt 3 moduri de plati (la zi, saptamana la luna) asa munceste cei ce sunt din Turism.)

2 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

Sa fiu sincer, ceva pe inginerie, dar trebuie sa fi dispus sa te muti din oras in caz ca nu gasesti acolo, dupa inginerie poti face un MBA, daca esti mai bun incearca pe I.T. dar in Romania e o lipsa acuta de ingineri si tehnicieni acum, e plin de economisti si filozofi cum se spune.

| Alyn13 a răspuns:

Academia de politie Al.I. Cuza. Acum daca ai vrea aici sunt mai multe arme (arma politie, arma jandarmerie etc...) Si pe cel putin 10 ani ai un loc sigur si bine platit.