| anonim_4396 a întrebat:

mai are nevoie romania de ingineri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

da!
criza va tine un an, doi, dar chiar si pe timp de criza se munceste, se invata, viata continua!
si nu numai de ingineri!

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

E o intrebare. In mod normal, acum dupa ce toti specialistii au plecat, s-au pensionat sau s-au reprofilat ar fi nevoie de ingineri. Cineva spunea ca nu poti sa ai o vedere de ansamblu in orice alt domeniu daca ai o pregatire tehnica la baza. De aceea a fost usor pentru cei care aveau aceasta pregatire sa se reprofileze. Totusi nu stiu care ramura a ingineriei va fi mai profitabila in viitor. Este de asteptat ca industria lemnului sa fie in continuare exploatata. Totusi acum cu criza... multe fabrici au reduceri de personal...

assiris
| assiris a răspuns:

Are si inca foarte multa nevoie dar din pricina politicii duse se lasa impresia ca nu are. De ce nu se organizeaza intr-un sindicat sa-si ceara drepturile la munca si la dezvoltarea Romaniei.

assiris
| assiris a răspuns:

P. S. Intre un parlamentar somnambul si un inginer cred ca e de o mie de ori mai important inginerul (ca si medicul, profesorul, chimistul etc.) Acesta produce bunuri materiale pe cind parlamentarul doar gaura in buget si osinza pe burta lui.

| cretudancelife a răspuns:

Eu zic da ca asta vreau si eu sa fac la anul big grin