| Angelsergiuboy a întrebat:

Mai este vreo problema faptul ca un frate de tata al mamei mele este la puscarie din nu stiu ce motiv de care nici nu mai stiu de vreo 15+ ani, in cazul in care doresc sa intru pe un post la stat?

Daca doresc sa concurez pe un post la A.N.P sau M.A.I, ma afecteaza in vreun fel?

O cunostinta care a dat la academie anul trecut mi-a spus ca un caz de genul a afectat-o si a fost respinsa.

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cunoștința ta nu stia ce zice. Conteaza cazierul tau. Nu ce a a facut varul din partea lui x si y.

| blackann a răspuns:

Neh.
irelevant.

| dullcat a răspuns:

Pe principiul asta toate institutiile statului ar trebui sa fie pustii.

Succes.

| anonim3248 a răspuns:

Frate de tată al mamei înseamnă pentru tine fratele bunicului.
Nu intră ca rudă la autobiografia pe care trebuie să o faci.

| anonim3248 a răspuns:

Pe tine te interesează doar părinți, frați, nevastă dacă ai, părinții nevestei, copii dacă ai, frații nevestei.
Alte rude nu mai intră la autobiografie pe care o faci înainte de a merge unde ai spus.

| Violleta2022 a răspuns:

Te poate afecta doar daca iti este tata sau frate tie, nu ruda de-a mamei, talaui sau bunicilor.

| pufulescu0o a răspuns:

Frate de tata al mamei tale? Adica un frate vitreg al mamei tale? Hmm, greu de apreciat, la Politie nu cred sa conteze, poate pe la SRI sau chestii din astea mai speciale.

| Violleta2022 a răspuns:

Pedeapsa in puscarie de 15+ ani, este pentru omor, deci destul de grava pedeapsa.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu conteaza situația rudelor, conteaza situația ta. Dacă cazierul tău e curat, este in regula.