| paremise a întrebat:

Maine trebuie sa punem optiunile pentru liceul dorit.As avea sante sa intru la un liceu care ultima medie de admitere a fost 8.58 iar eu am 8.45.Si inca o intrebare daca eu am pus acel liceu si nu intru si pentru a intra la cea de-a doua optiune trebuie sa mai fie locuri libere?(sau daca am medie mai mare decat alti, acestia vor fi repartizati la alt liceu? )

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ai cam 50% sanse. Daca nu intri la primul liceu vei intra la al doilea, daca ai media mai mare decat a ultimului care ar fi intrat daca tu intrai la primul liceu. Numai bine!

1 răspuns:
| Ella3133 a răspuns:

Da ai avea daca media ar stagna ori ar scadea
da trebuie sa mai fie locuri
da si celalti o sa fie repartizati la alt liceu