Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Mama mea mi-a spus acum cateva zile sa incep sa ma gandesc la ce mi-ar place sa fac in viata, iar eu m-am gandit cel mai simplu la design interior, deoarece asta imi place.
Si voi pune mai multe intrebari:
1. Credeti ca este o alegere potrivita?
2. Ce liceu (in Craiova) ar trebui urmat (sau ce sectie)?
3. Care facultate din Romania ar fi cea mai recomandata?
4. Apoi ar veni si specializarea in strainatate, despre care nu am prea gasit detalii, si va rog sa imi dati voi.
Daca aveti mai multe detalii, astept sa mi le dati.
Aveti disponibil mail sa ma contactati: tya. tilly@gmail.com
Dau funda pentru cel mai bun raspuns!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Foxglove13 a răspuns:

1.DA! Este o alegere buna!
2.De arte.Neaparat de arte.Si sectie de arhitectura.Dar trebuie sa stai bine cu geometria.
3.Iti recomand sa cauti pe net in Bucuresti si in Cluj. Dupa mine, aici ai cele mai mari sanse. Depinde doar de tine si cat de mult te dedici.
4.Despre strainatate... eventual faci facultatea in Anglia si de-acolo te lansezi.Sau iti deschizi atelier..Incepi cu lucruri marunte.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Preafericitul555 a răspuns:

1)da! este o alegere buna
2)Craiova; 3)Matematica
Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iasi
Universitatea din Craiova
Universitatea din Bucuresti
Universitatea Babes-Bolyai din Cluj-Napoca
Informatica
Universitatea din Bucuresti
Universitatea de Vest din Timisoara
Universitatea Babes-Bolyai din Cluj-Napoca
Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iasi
3)http://www.studentie.ro/......ia-id88257
4)Despre strainatate... eventual faci facultatea in Anglia si de-acolo te lansezi.Sau iti deschizi atelier..Incepi cu lucruri marunte.
Funda? :D

| libellvle a răspuns:

@Jaquelline mersi mult, așa voi face.