| Bionicle a întrebat:

Mama mi-a spus mie intr-o zi, ca oamenii lucreaza dublu,adica a avea doua slujbe. Ea mi-a deschis o usa spre oportunitati noi. As vrea sa lucrez dublu. Slujba care o am eu este ca brutar. Si intrebarea este, ce ar trebui sa lucrez dublu?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca tin balamalele sa lucrezi 16 ore pe zi?
cat crezi ca te tin? 2-3-4 luni?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești brutar, nu poți lucra la dublu.

| dullcat a răspuns:

Noi oportunitati spre epuizare fizica si probleme de sanatate? Nu suna asa bine.

| Frank51 a răspuns:

România lucrului bine făcut!

| gabicoo a răspuns:

Ca să lucrezi dublu la una din slujbe trebuie să tragi chiulul. Chiulul îl poți trage doar la stat, funcționar, referent, etc. La privat nu merge. Iar dacă îți iei două slujbe la privat în câteva luni ești terminat de epuizare. Rămâi la brutărie - e muncă grea.

| anonim3248 a răspuns:

Poți lucra dublu dacă ai timp.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Cum lucrezi tu ca brutar e cam greu să ai 2 locuri de muncă.

| StefanERC a răspuns:

Ca sa pot raspunde mai personal as avea nevoie de cateva informatii mai personale, cum ar fi ce talente sau hobby-uri ai. ce iti place sa faci in timpul liber. Sa plusezi pe asta si sa incerci sa monetizezi ceva ce deja iti place sa faci. Lucrul acesta DUBLU se duce spre 12 ore plus (cu un part-time). Pentru a decide ce a doua slujbă ar trebui să iei în considerare, ar trebui să te gândești la abilitățile și interesele tale personale. Altfel te epuizezi.

De exemplu, dacă ești bun în comunicare, poți lua în considerare un loc de muncă part-time în vânzări sau servicii pentru clienți. Dacă ai abilități tehnice sau creativitate, poți explora oportunități în domeniul IT, design grafic sau freelance.

Este important să alegi a doua slujbă în funcție de ceea ce te pasionează și de abilitățile tale, astfel încât să poți să te bucuri de munca ta.

Uite, de extrem de mare ajutor este cartea aceasta. Eu am citit-o de 2 ori si inca mai am de invatat din ea. te invata sa pui banii tai pe care ii castigi deja sa lucreze pentru tine.

Drumul catre libertatea financiara - Bodo Schafer
Link catre carte pe Libris.ro - https://bit.ly/45MO0b0

Tu ai deja un job, ce trebuie sa faci este sa inveti sa castigi bani in timp ce tu te bucuri de viata personala. Bodo Schafer in cartea lui soune ca se poate ajunge la libertate financiara in 7 ani.

Haide sa testam impreuna.

Daca te intereseaza mai multe carti in directia asta, sa imi spui te rog. Pot sa mai recomand cateva titluri cu toata increderea.

| Strutzy a răspuns:

Adica sa lucrezi 16 ore/zi.