| xXNikeXx a întrebat:

Manager it sau maior(adica in politie) vreau sa imi spuneti dupa criteriile:
a)Salariu (+ in cati ani ajungi la salariu 40 mil lei vechi pe luna)
b) facultatea care intri mai rapid
precizez:sunt la mate-info clasa a9a A

Răspuns Câştigător
| Daniel26 a răspuns:

IT-ul este la mare cautare in prezent. Daca esti foarte bun, adica daca ai cunostinte solide in IT, inca din facultate pe poti angaja pe un salariu bun. Salariul depinde de atributii, manager nu ajungi din prima si apoi..."manager" este o denumire. Sunt firme in care cele mai multe posturi sunt de "manageri" si nu vor experienta relevanta in domeniu neaparat, ci doresc sa-si formeze ei proprii angajati, iar in hartii angajatul apare ca manager. Depinde de tine cat de repede poti avea un salariu bun, daca ai cunostinte solide in domeniu, esti descurcaret si stii ce vrei. In ceea ce priveste facultatea, studiaza ofertele si compara-le atent. Se schimba de la an la an criteriile de admitere la unele dintre ele. In orice caz, sfatul meu este ca pe parcursul liceului sa-ti dai toata silinta si sa asimilezi informatii nu doar pe partea de mate-info, ci si din celelalte domenii... nu stii ce va fi peste 4 ani sau mai tarziu, iar cunostintele respective te vor ajuta. Bafta!

3 răspunsuri:
| floaredenumauita123 a răspuns:

Manager it sigur! funda?

| 83Cosmin a răspuns:

Mai bine in domeniul IT.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In it poti ajunge la 4000 ron si in 2 ani daca esti bun... asta acum. peste 7-8 ani cand temini tu facultatea probabil o sa fie salariu de inceput.

in politie ai nevoie de ceva ani ai avansari serioase pana sa ajungi la salariu ala.