| Akhen a întrebat:

Mate/info sau filologie! Argumentati! Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| nume4004 a răspuns:

În primul rând fiecare e cu parerea lui. Si eu aveam problema asta si nu stiam ce profil sa aleg,ramanand pana la urma filo. De ce? Pai...
La mate-info asa cum e si denumirea se axeaza pe matematica, fizica, chime etc mult, din cate am auzit( scuze daca nu e corect) iar la filo pe romana mult, istorie si engleza/franceza parca. La mate-info media de admitere este ceva mai maricica decat la filo, dar fiecare dupa preferintele lui.

7 răspunsuri:
| IoanaRoman09 a răspuns:

Filologie (si eu is la profilul asta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate-info. Filo e un profil slabut si nu prea ai ce face dupa cu el. In 4 ani o sa te tot razgandesti in legatura cu facultatea. Daca o sa vrei sa dai la o facultate de real, o sa-ti fie greu sa recuperezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce termini mate-info poti sa te duci la absolut ce facultate vrei. Te poti angaja direct cu bacul si/sau atestatul. De la filologie... nu iesi nimic si mai si tocesti 24/7.

| romanu5638 a răspuns:

Mate-info e cel mai bun

| TheCrazyPlayer a răspuns:

Mate-info

| ViruS123 a răspuns:

Acum depinde de tine. Eu personal as alege filologie. La mate info este greu, iar daca esti genul ala de mai iesi pe afara sau la o plimbare... ceva mai lejer iti recomand filologie.

| Adry05 a răspuns:

Nu exista, te duci la ce ti se potriveste. Fiecare profil e facut pentru anume preferinta pentru anumite materii