| anonim_4396 a întrebat:

Media la purtare, daca vrei sa intri la jandarmerie de exemplu, cum se calculeza? Toate mediile din toti anii, impartit la 4? Sau nu trebuie sa fi avut in nici un an nota mai mica de 9? Spre exemplu daca ai avut in clasa a 9-a nota 7 iar in restul anilor 10, mai poti sa intri? Cand imparti 37 la 4 iti da 9, 25, iar media minima la purtare este de 9. (P.S. intreb pentru cei care dau la subofiteri)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se ia in considerare media generala la purtare a celor 4 ani de liceu si poti sa candidezi cu media din exemplul tau.