| Elizuuuu a întrebat:

Medicina sau Actorie?

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Medicina clar...
Si actoria e ffoarte frumoasa, si pe mine m-ar tenta, dar daca nu joci in filme/seriale castigi ffoarte putin...

| KristalPop a răspuns:

Medicină.

| TheStory a răspuns:

Actorie.

| Solsagan a răspuns:

Medicina.

| valentin123 a răspuns:

Medicina- este o ramură a științelor biologice care are ca scop pe de o parte studiul corpului omenesc și al funcționării lui, pe de altă parte - pe baza acestor cunoștințe - conservarea și restabilirea sănătății. Medicina operează cu concepte mai noi sau mai vechi din majoritatea științelor, de la anatomia umană fundamentală, până la modele matematice complexe și chiar noțiuni împrumutate din câmpul filosofiei și al artei.
Actoria-Un actor este o persoană care interpretează un rol, într-o producție dramatică. Termenul este folosit în mod normal pentru cineva care joacă în filme, teatru, televiziune sau radio. Pe lângă roluri dramatice, actorii pot cânta sau dansa sau pot lucra doar ca artist vocal. O femeie actor poate fi numită fie actor fie actriță, in funcție de preferința personală.

Un actor interpretează de obicei un personaj fictiv. În cazul unei povești adevărate (sau al unei povești fictive care prezintă oameni reali) un actor poate interpreta un personaj real (sau o versiune fictivă a acestuia). Ocazional, actorii apar ca ei înșiși, cum ar fi interpretarea lui John Malkovich în filmul Fiind John Malkovich.
Deci as alege pentru tine Actoria

| Elizuuuu explică (pentru valentin123):

Da dar din cate am auzit ca sa devii un actor bun e greu, mai ales ca traim in Romania, de aceea invat engleza fluent, ca sa plec de aici si sa ma fac actor, dar cica nu sunt multe sanse sa devii renumit sad

| MαℛყshKα a răspuns:

Eu as alege medicina pentru ca eu deja mi-am ales profesia legata de medicina.Medicina este mereu intrebata, mereu vei gasi de lucru si prin ea poti oferi lumi un ajutor, poti salva o viata si in general este o profesie respectabila, iubita.Dar nici actoria nu-i rea varianta dar trebuie mult talent si noroc, mai usor iti faci o cariera in medicina decit in actorie.

| Oana910 a răspuns (pentru MαℛყshKα):

Ce fel de medicina? Eu fac facultatea de medicina(pediatrie). Tu?

| AecucAnaid a răspuns:

Medicină - stres, responsabilitate, multă școală, avansat în ramura profesională, resurse inepuzabile (spitale, cabinete or tot exista cât timp oamenii îs tot bolnavi) = bani.
Actorie - distracție, cunoști mulți oameni, dezvolți carisma, seriozitate, program mai flexibil, avansezi greu în carieră pentru. că deja îs prea mulți actori = bani mai puțini...

Care sunt ambițiile tale? Imaginează te doctoriță cu bani sau actriță lefteră. Sau de ce nu? Doctoriță lefteră în România și actriță bogată în America happy