| yrynica a întrebat:

Medicina sau Economie? >Funda.

Răspuns Câştigător
| CristiPavel a răspuns:

E decizia ta, ce iti place tie conteaza, nu ceea ce credem noi.

Fa ceea ce iti place nu ceea ce e "cool" sau se spune ca e bine sa faci.

Daca iti place faci mult. Daca faci mult faci bine. Daca faci bine ajungi bun, oferi valoare reala celor din jur si deci castigi si bine.

Gasesti aici un material despre cum sa iei o hotarare in mod eficient. Nu uita ca doar tu esti responsabila de hotararea ta si doar tu poti sa o iei cu adevarat.

http://castigatimp.com/aboneaza-te-la-newsletter/

14 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Pun pariu ca ai primit raspunsuri numai de la copii de 14`15 ani care se viseaza doctori.eu iti recomand economia.nu stiu eu asta o sa urmez anul viitor.as fi vrut si medicina dar e prea greu nu ma vad in stare sa invat atat avand in vedere ca nu stiu chimie absolut deloc.

| Ilinca a răspuns:

Medicina daca iti place happy

| Andreea_6283 a răspuns:

Poiii... parerea mea ar fi Medicina pentru ca e mai frumoasa decat Economiawinking

| Lynna a răspuns:

Filologie.Economie.

| smile20000 a răspuns:

Medicina

| 95Cosmin a răspuns:

Dat fiind faptul ca esti pe TPU si esti deja obisnuita cu ajutatul oamenilor eu as zice sa mergi pe medicina big grin

| CostyMe a răspuns:

Medicina

| loredana_4897 a răspuns:

Medicina

| loredana_4897 a răspuns:

Medicina

| dyana_6840 a răspuns:

Medicina

| mishalovesyou a răspuns:

Medicina:*
e mult mai frumoasa decat economia
e mai speciala
ajuti oamenii
e mai grea dar e mai complexa, mai frumoasa si se castigawinking
doar daca iti place
daca te descurci la ambele, eu ti-as recomanda medicina>big grin

| iulia013 a răspuns:

Dupa parerea mea eu as alege medicina, e mai grea dar te va ajuta in viitor

| Белый a răspuns:

Medicina

| mihaela_8755 a răspuns:

Eu as zice sa te axezi pe ramura de medicina, e o meserie de amre succes in toate privintiile si chiar daca e un pic cam greu trebuie sa iti dai silinta, acum depinde la ce materiii te pricepi cel mai mult...eu sunt tot la medicina si nu prea am fost buna la fizica dar pe parcurs aniiilor inveti, dar trebuie sa iti placa si profilul, oricum eu iti doresc bafta si sa te gandesti bine ca n-o faci doar pentru 3ani ci pentru pregatirea viitorului:*fundita