| UzunAdrian a întrebat:

Medicina sau inginerie electrica.La medicina nu sunt sigur de satisfactia mea dar am habar si este mai usor de invatat decat o stiinta exacta,iar cu fizica stau prost de tot nu o stiu, nu am bazele formate si nici materia din anii trecuti nu o stiu.Este tentanta as spune si oarecum placuta, dar ce sa fac cu ceva pe care nu l-am mai mancat si mi se cere in plus ceva mai avansat decat materia pe care in anii de liceu trebuia sa o invat.Mi-e frica pe de o parte la medicina sa zic ca nu-mi place si cu ingineria electrica sa risc rau ca nu stiu nimic.Pot sa adaug ca am luat in considerare chimia pe care nu am invatat-o in anii de liceu dar care mi-a trezit un interes mic sa o practic in laboratoare.Am luat-o ca si o optiune de facultate.

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Sfat:daca nu esti pasionat de medicina, nu da la medicina.Risti sa abandonezi pe parcurs.Cat despre inginerie electrica daca te pasioneaza, eu zic ca poti recupera daca iti place. Poti face pregatire la fizica daca ai posibilitate sau poti sa rogi profesorul de la clasa sa te ajute.Nu cred ca s-ar supara.