| NijaMT2 a întrebat:

Mereu cand imi propun sa invat. cand se ajunge la acel moment aleg sa stau pe calculator, telefon sau sa vizionez televizorul... aveti vreo idee cum sa ma pot pune pe invatat? sunt obinjuit sa nu invat pentru ca am trecut usor clasele 1-7, am primit note bune pentru ce am memorat in clasa, iar acum, fiind clasa a 8 a trebuie sa invat dar mereu devin distras de lucrurile mentionate mai sus.

2 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Totul tine de vointa.Nu e greu... Fa-ti o recompensabig grinupa ce inveti 1 ora sa zicem faci pauza 15 min in care faci ce vrei pana atunci fixiazati in gand ca trebuie sa inveti.

| BadKarmaAHSdreamer a răspuns:

Păi e destul de simplu: Gandeste-te doar ca ori cat ai amana temele si orele de invatat tot va trebui pana la urma sa le faci asa ca ori le faci mai repede si scapi ori amani pana in ultimul moment. Daca le faci cand iti propui, cand le vei termina vei avea timp de ce vrei tu.