| tewutu a întrebat:

Merita facuta facultatea de jurnalism? E frumoasa viata in facultate? Iti gasesti usor loc de munca dupa terminare? Ce fel de colectiv intalnesti?

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

1. Din punctul meu de vedere nu merita. Sa inveti sa scrii poti si faca facultate, iar talentul ii ai din nastere, nu il capeti studiind. Poti sa fii jurnalist si fara facultatea respectiva, iar absolvirea ei nu iti asigura un post in domeniu.
2.Viata e asa cum ti-o faci. Daca stai toata ziua sa te joci cs, sau stiu eu sa te certi pe forumuri logic ca nu e frumoasa, dar daca profiti de perioada asta, sa incerci cat mai multe lucruri, sa iesi mult, sa cunosti oameni multi atunci da poate fi cea mai frumoasa viata.
3.Depinde de cat de bun esti, ce pretentii ai, ce pile ai si nu in ultimul rand de noroc. Daca tu vrei sa iti gasesti din prima un job cu salar de 20 de milioane in domeniul tau iti nu ai nicio sansa sa gasesti asa ceva.
4.Depinde. Eu am noroc de colegi faini, cu care te poti distra dar si poti vorbi lucruri serioase, care ne ajutam intre noi. Insa altii nu sunt asa norocosi, depinde ce fel de oameni iti doresti sa intalnesti, cum esti tu, si ce medii frecventezi.