| anonim_4396 a întrebat:

Merita in ziua de azi sa te faci educatoare/invatatoare?

Răspuns Câştigător
| Ragnarøk a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere privesti situatia.

D.p.d.v. economic, este evident ca nu merita.

Privind d.p.d.v. profesional este anost, mai ales raportandu-ne la examenele pe care le dau constant si la pacalicii cu care au de-a face.

Pana la urma ramane la latitudinea fiecaruia. Personal, mi-ar placea sa educ si sa privesc evolutia intelectuala al unor prunci. Dar probabil nu-s toti ca mine.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea daca isi place ceea ce faci vei trece peste toate

| presus a răspuns (pentru RAY):

Ai dreptate.

| RAY a răspuns (pentru presus):

Si eu spuneam cum sa stau la pc 2, 3 ore cred ca as inebuni, e in prezent stau si 6, 7 ore depinde ce are, totul e sa rabdare, vointa, ambitie si sasi placa si sa vrei sa inveti mereu ceva nou

| Eastwood a răspuns:

Normal ca merita, daca iti place ceea ce faci, orice merita. Doar sa pui suflet in ceea ce faci, va iesi ceva maret!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

la fel ca și în oricare altă meserie, dacă faci ce-ți place, n-are cum să iasă rău.

| presus a răspuns:

Salut! Eu cred ca nu merita sa faci asta. Copii multi, Nervi, agitatie, bani putini, orar aiurea. Asta e parerea mea despre aceasta meserie. Daca era sa te faci profesoara... poate. Macar era mai bine platita meseria aia. Numai bine!

| h3llboy666 a răspuns:

Da. Daca stai bine cu nervii, daca iti convine sa lucrezi 18-20 ore pe saptamana la un salar de 950 1000 ron.