| DumitrescuAlex a întrebat:

Merita sa fac Facultatea de Geografie?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Daca te pasionează o cariera in învățământ ca profesor de geografie clar da.
Dacă nu, nu ai foarte multe oportunități după absolvire.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Da sau orice ține de turism. Însă din moment ce ne întreabă pe noi e clar că nu are cunoștință de ceea ce dorește să facă cu viața lui căci altfel era hotărât și acționa în direcția aleasă de bunăvoie.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar tu stii asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta ar trebui sa stii doar tu, ca noi nu avem habar daca esti capabil sa o faci, sau sa o profesezi dupa ce o termini.

| ReddY25 a răspuns:

Dacă te atrage, de ce nu?

| LordCristobal a răspuns:

Daca iti place geografia chiar merita sa faci aceasta facultate.De regula trebuie sa duci la o facultate la un domeniu care te pasioneaza.

| ALM2000RO a răspuns:

Dacă ești pasionat de geografie, clar da!

| Magie2525 a răspuns:

De ce nu ar merita?
Dacă te pasionează geografia, ar fi bine să mergi.

| Magie2525 a răspuns (pentru Magie2525):

Dacă te pasionează geografia, ar fi bine să absolvi facultatea de geografie.
Scuză - mă că am tastat " mergi ".