| Codrinela a întrebat:

Merita sa imi bat capul cu invatatul photoshop-ului? Pot face bani din asta in Romania?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar pentru photoshop, nu merita!

| Frank51 a răspuns:

Da, dacă faci design de web, se câștigă ca în IT, adică pornești cu 4000 și treci de 10.000, dar faza e că nu mulți au talent.

| StrongHeart a răspuns (pentru Frank51):

Asta daca stii html, css si celelalte limbaje, ea vrea sa invete photoshop doar ca sa castige bani.

| Frank51 a răspuns (pentru StrongHeart):

N-are legătură web designul cu web developmentul. Designerul se ocupă cu formarul paginii, layout, culori, poze, fonturi, așezare, și face tot ce ține de vizual, google it.

| Frank51 a răspuns (pentru Frank51):

În IT generic ne referim la designer ca și UI/UX Designer/Engineer.