| Hyunjinsboxers a întrebat:

Merita sa lucrezi de black Friday la eMag, chiar dacă îți rupi oasele?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca-ti rupi oasele, fiind o munca simpla de vanzator, ca in orice alt magazin, platit la fel ca in oricare alt magazin.

Aia cu ruptul oaselelor se intampla doar prin constructii si doar daca esti fara pic de muschi sau conditie fizica.

| Hyunjinsboxers explică (pentru Violleta2022):

Eu zic de munca in depozit, nu în magazin

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hyunjinsboxers):

E zi de munca, atat in magazin cat si in depozit, doar ca se dubleaza volumul vanzarilor.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Violleta2022):

Pentru vânzător este un stres psihic, practic isi rupe creierul când e deranjat de la cafea și tigara de client, lucru mai grav decât ruptul oaselor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Am inteles, mai ales pentru aia care-s invatati sa taie frunza la caini toata ziua si dintr-o data se vad nevoiti sa munceasca...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai primit vreo ofeta buna?

| johnnny123 a răspuns:

Numai tu poți să știi dacă "merită". Fiecare om apreciază asta în mod diferit. Există oameni care consideră că nu merită să se ridice din pat pentru mai puțin de zece mii de euro. Alții care consideră că merită să care lăzi de pește în port pentru 10 dolari pe zi.

În concluzie, situația ta determină dacă merită sau nu.

| Hyunjinsboxers explică (pentru johnnny123):

Mă gândesc că pot să obțin mai mulți bani în momentul acesta, fata de alte locuri disponibile pentru mine in prezent, dar am picioarele sensibile și am auzit că sunt 12 ore acum