| Richard2003 a întrebat:

Merita sa lucrezi la Tazz/glovo sau poți găsi și ceva mai bun și mai bine plătit?

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Merita, ca-i o munca serioasa si castigi atat act muncesti.
Vrei bani multi?
Atunci faci mai multe livrari si castigi mai mult!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Merita dacă lucrezi mult. Plus poți să îți faci programul cum vrei.

| Richard2003 explică (pentru suntserios):

M-am gândit 8h de luni până vineri

| suntserios a răspuns (pentru Richard2003):

Daca esti cu bicicleta sau scuter probabil ca faci ceva bani.

| Richard2003 explică (pentru suntserios):

Cu mașina

| gabicoo a răspuns:

Dacă ai condiție fizică bună și cunoști bine orașul, pentru inceput - merge.
Pentru joburi mai bune ai nevoie de studii și/sau experiență.

| LisaJulie a răspuns:

Dacă este prima ta slujba atunci este un început bun happy

| MistarGoGu a răspuns:

Cat timp ai SRL / PFA DA! sa îți poți deconta : factura pentru abonament de mobil, o bicicleta / scuter nou*( a), asigurare, combustibili, reparații în principiu orice cheltuiala legata de activitatea ta!

| MistarGoGu a răspuns:

Munca prin CIM *( Contract individual de munca ) este cea mai taxata în România! Cauta alta forma de organizare unde poți deduce cheltuieli *( pfa / srl )!

| Richard2003 explică (pentru MistarGoGu):

Deci prin PFA as câștigă mai mult decât prin colaborare

| MistarGoGu a răspuns (pentru Richard2003):

Nu obligatoriu dar îți deduci cheltuieli, tva pe bunuri / servicii cumpărate!
Cel mai bine SRL! NIci prin PFA nu prea mai merita! Poate pe viitor dorești sa te extinzi sa mai adaugi ceva obiecte de activitate! Trebuie vorbit cu un contabil dar SRL este mai ok azi dacă ai în vedere o extindere de activitate în viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa gasesti un depozit logistic pentru tiruri ca se plateste bine, recomand sa te inveti de pe acum pe stivuitor, ca la logistic pe el iei 7000 de lei in mana.E bun si livratul dar e epuizant.Sau mai bine, fa un an un curs de electrician, instalator, alpinist utilitar ca dupa ce il termini te angajeaza firmele unde l-ai facut si se castiga bine din astfel de meserii.

| Richard2003 explică (pentru anonim_4396):

Dar că un job full time?
Sau mai bine stau sa găsesc ceva mai bun

| anonim_4396 a răspuns (pentru Richard2003):

Adica ca un job full time, ce exemple ti-am dat eu o sa fie 8 ore pe zi, eu iti recomand sa faci unul dintre acele cursuri ca acum meseriile astea sunt bine platite.Un electrician/instalator face o gramada de bani in 2024, doar vine la tine acasa face o constatare si-ti cere 200 ron, pe langa asta ai nevoie doar de 10 clase. Daca nu te grabesti sa te angajezi fa un curs.

| Richard2003 explică (pentru anonim_4396):

M-am înscris la un liceu cu frecventa redusa sa pot avea 12 clase, am noroc că stau cu părinți în aceași loc deci practic mi-ar trebui doar banii sa pun deoparte

| anonim_4396 a răspuns (pentru Richard2003):

E bine asa

| Konstantinos99 a răspuns:

In timpul liber, in orele si zilele in care majopritatea nu lucreaza da e un bonus dar nu ca salariat! Mai bine lucreaza in logistica ai 4000-5000 lei asigurati.

| tonyc7 a răspuns (pentru Konstantinos99):

Ce inseamna pentru tine a lucra in logistica? Care sunt meseriile astea, mai exact?

| Konstantinos99 a răspuns (pentru tonyc7):

In functie de cunostintele tale :lucrator, team lider, operator, gestionar, responsabil IT, etc. Daca ai specializari poti aplica pentru acelea dedicat, daca nu, poti incepe cu simplu lucrator

| Shattergrim54 a răspuns:

E o slujbă ok de început, mai ales dacă e program flexibil și dacă ești student. Dar pentru un loc de muncă mai bine plătit ai nevoie de o facultate și experiență, altfel nu te primește nimeni. Însă, ca un prim loc de muncă e perfect, poți încerca.