| Dvi2002 a întrebat:

Merita sa muncesc in Ro?
Sau sa ma duc in Uk daca am aceasta posibilitate? In depozit, macar se strang ceva bani decat un politist in Ro sau altceva?

11 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Merita sa muncesti oriunde daca ai un job bun. Si UK e fain, depinde care este scopul tau. Dar daca o sa lucrezi intr-un depozit chiar crezi ca merita? Nu mai bine inveti ceva si cauti un job mai bine platit?

| Alex9999999999999999999 a răspuns:

Eu iti zic sa stai cumintehee hee pe net pare frumos prin Anglia dar nu prea e.Gandeste-te ca pe acolo la orice ora scot aia cutitu la tine sar aia la bataie din senin.In plus daca muncesti intr-u depozit stii ca o sa stai cu inca 10-15 intr-o camera cu toti libidinosi care pot fi criminali, dorgati si asa mai departe..ca asa ajung toti romani cand ajung in uk ca de unde au ei bani la inceput sa stea cu chirie undeva? Aia va baga ca gainile 10-15 acolo.Si in Romania e cacare mori de foame DAR daca te duce bibilica nu mori de foame. Daca te faci politist sa zicem agent iei o mizerie de salar de vreo 2200 de lei la inceputwinking adica 100 de lei pe zi aproximativ 12 lei pe ora daca iti pui mintea la contributie poti face mai mult de 12 lei fara sa fi angajat undeva.Totusi daca vrei sa te angajezi undeva ca e greu sa iti folosesti mintea du-te la glovo.Am auzit ca poti face si 1000 de euro daca te descurci.

| Frank51 a răspuns:

Crizele astea între 20 și 30 de ani au cel mai mare impact asupra noastră. Dacă nu muncim ceva ce ne face plăcere, indiferent de remunerație ( la început oricum nu ai cum să iei miliarde), în viața adultă de mijloc vor exista foarte multe regrete.

| IceRope a răspuns:

Merită, dacă ești specializat într-un domeniu anume. În rest, UK este bun. Mai ales dacă ești hotărât, tânăr și fără obligații.

| Violleta2022 a răspuns:

Stii ca-n UK nu mai ajungi daca nu ai specilizari si calificari serioase, stii nu?

UK-ul si-a inchis portile pentru din astia cu traiasta in bat, acolo ajungi numai cu viza de munca sau cu viza turistica.

| Bogdan8102 a răspuns:

Cred că mai bine te-ai baga la bolt sau Uber că sofer, sau daca nu glovo. Se câștigă bine in aceste domenii și mediul de lucru este plăcut, te dezvolți personal și profesional. Cartea de munca poate fi la 4-8 ore, acolo în străinătate nu cred că acumulezi ani pentru pensie. Stai mai bine in Romania, mult succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să strângi ceva bani, câți, ca să ce? De aici rezultă răspunsul.

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu prea merita, poate doar in it sau alt job care sa te motiveze si financiar si moral.
Daca nu, accepta in Romania un salariu minim, munca la greu si pensie de iti dilata pupilele.
Sa nu mai zic ca jumate iti ia statul...

| sierra1 a răspuns:

Se zice că in Port-au-Prince e cel mai indicat!

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai nici o meserie calificată, nu vei face mare branza in Uk. Nu mai e ce a fost inainte de Brexit.

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu merita in Romania sa lucrezi mai bine incearca in Spania e mai ok