| Ardelean29 a întrebat:

Merită să renunț la a mă angaja într-o fabrică pe program de 4 schimburi, pe 2000 lei/ lună și în schimb să mă angajez la Glovo?

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Te sfatuiesc sa te angajezi mai intai la glovo, inainte sa renunti la vechea slujba, din cate am inteles se cauta la greu pentru ca ai dreptul dupa aia sa te plimbi prin oras, chiar daca e carantina, asa ca s-ar putea sa nu te poti angaja asa de usor

| Yuoia a răspuns:

La Glovo incasezi in functie de livrari. Crezi ca toata lumea comanda mancarea si o vrea prin curier?
In orasul meu am vazut multi stand pe la usile restaurantelor, la McDonalds si alte unitati alimentare, asteptand comenzi. Stau in grup asteptand sa fie chemat unul.

| Ardelean29 explică (pentru Yuoia):

Și taximetriștii stau în grup la soare. Stau și 12 ore pe zi că au leasing de plătit.

Acu' nu știu ce să fac.