| MidnightMemoriesMM a întrebat:

Meseria de agent de turism este o meserie bună?
Care e mai bună dintre director de hotel şi agent de turism?
Ca director de hotel cam ce ar trebui să fac în mare?
Îmi place destul de mult geografia, engleza, să lucrez pe calculator, să conduc o echipa şi sunt comunicativă happy
Dau Funda :3

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Ca director de hotel, trebuie sa fii un bun manager, trebuie sa faci studii superioare.Se plateste mult mai bine.Dar trebuie sa te ocupi,de la cea mai mica problema din hotel,pana la cea mai importanta,chiar daca ai un numar de salariati in subordine.
Ca agent de turism,trebuie sa ai o diploma in domeniu, dar remuneratia este mai mica, aceasta fiind in functie de vanzarile de pachete turistice(poti sa fii sef de agentie sau simplu angajat si in functie de asta, depinde remuneratia).
In ambele meserii, este indicat sa stii cat mai multe limbi straine.