| Vassii a întrebat:

Meseria de frizer este profitabila? Locuiesc in Bucuresti.

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Daca ai propriul tau salon (desi e mult spus salon) poate fi foarte profitabila.

| RobertMoon a răspuns:

E profitabila in sensul ca pe langa salariu primesti si ciubuc, e o meserie ok, chiar daca sunt multe frizerii si saloane in Bucuresti mereu se vor gasi niste locuri libere.

| KorePandorica a răspuns:

Bună! Poate deveni o meserie profitabilă, dar asta cu timpul. La început primești salarul fixat. Cu cât îți lărgești clientela cu atât devii mai cunoscut și apreciat, iar de aici vine a doua sursă de venit, bacșișul. Și depinde ce fel de clientelă ai. Chiar și la început poți câștiga cât de cât bani de buzunar.

| xDianaaaaa a răspuns:

Ideea e că sunt foarte mulți frizeri în București, dar de fapt, peste tot. Dacă vrei să ai clienți trebuie să îți faci o promovare bună înainte, ca lumea să afle de tine, majoritatea, după ce se tund undeva și le place, acolo or să se tundă mereu, sau dacă se cunosc cu acel frizer.Eu de exemplu am un prieten care are o frizerie lângă oraș, undeva mai la țară, dar are mulți clienți, pentru că toți prietenii lui se tund la el, dar în așa oraș mare e greu...