| Andrei_Philip_1998 a întrebat:

Metode in care poti sa mori, am probleme cu datoriile, iubita a zis sa luam o pauza va rog cate mai multe comentari. PS NU E NICI O GLUMA

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ti-a spus asta, e clar. Pauza poate fi lunga sau permanenta.
Un fel de s-a despartit de tine.
Cu datoriile descurca-te. Tu le-ai facut.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti servici si plateste-ti datoriile, ca din atata lucru nu se omoara nimeni.
Toti avem datorii pe lumea asta si daca am alege sa murim, atunci lumea ar avea 1-2 oameni.
Nu stiu cati anisori ai, dar este clar ca vorbeste imaturitatea din tine.

In ce priveste pauza ceruta de iubita, este simplu: fata nu stie cum sa-ti spuna ca si-a gasit pe altul si vrea sa rupa relatia cu tine.
In dragostea adevarata si sincera, nu se iau pauze, dimpotriva, simti sa nu poti trai 1 zi fara sa vezi persoana iubita.

Viata este foarte frumoasa si merita traita alaturi de oamenii care-ti sunt dragi, dar relatia trebuie intretinuta si respectata, fiindca omul se plictiseste sa ofere si sa nu primeasca nimic in schimb, iar la un moment dat dispare din viata ta.

Pune-ti ordine in viata: ia-ti job, plateste-ti datoriile si cauta-ti o alta iubita, careia sa nu-i pui presiune in viata cu problemele tale pe care nu vrei sa ti le rezolvi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce nu te omoară, te întărește.

| Sophieka a răspuns:

Te duci in strainatate...Te angajezi, faci bani, si usor iti rezolvi datoriile.
Daca te-ai imprumutat la camatari si alte persoane dubioase, atunci ti-ai pus si familia in pericol...Mama, tata, bunii, unchii, verisorii sau ce ai tu.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Stiu eu pe cineva care vinde un medicament numit diazepam la pret avantajos

| Alina0124 a răspuns:

Hmm. dacă iubita te-a lăsat la greu, înseamnă că n-are ce căuta lângă tine la bine. Și din datorii ar fi păcat sa te sinucizi, nu e un impas asa mare peste care sa nu poți trece. Dacă muncești, strânge cureaua o perioada pentru a putea plăti datoriile. Cere ajutorul familiei, prietenilor. Dacă nu muncești, ar fi foarte bine să începi. Mai multă încredere în tine, tu poți.

| paul123paul123 a răspuns:

Nu o face o sa sjungi in iad... du-te la Sfanta Biserica