| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a murit motivația de tot, chiar nu știu ce să mai fac. De când m-am uitat din nou la mine și am realizat că arat super nașpa îmi vine să mă omor. Helppp crying(

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acceptate asa cum esti razvy, esti urat astea e, mergi inainte, daca poti sa faci ceva nu sta si te plange ca nu rezolvi nimic

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Urma sa fac ceva misto... unde trebuie sa imi arat fata...ah.
Cred ca mai mult o sa se sperie aia de mine. straight face

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-mi poza ta in privat, rad prostii, ce vina ai tu ca asa esti, pur simplu asa esti man

| Elena9328 a răspuns:

Dacă tu te vezi nașpa. Asta nu înseamnă că si ești. Crede mă asta nu e un motiv să ți scadă moralul. Sunt oamenii în lumea asta cu dizabilități, și fac orice pentru a fi exact cum ești tu. Nu te mai vaita aiurea. In ochii omului care te va iubi vei fi perfect. Viața trece. Nimeni nu e perfect, chiar daca am vrea e imposibil, și orice defect pentru noi e o calitate care o văd alții în tine. Bucură te de ceea ce ești!

| SkandallKamataru a răspuns:

Pai daca te-ai uitat in oglinda si te-ai speriat laughing Eu zic sa nu te panichezi asa pentru ca nu arati la fel ca in oglinda.
Fa-ti o poza si ai grija sa nu intorci imaginea, adica sa te vezi la fel ca in oglinda, si ca sa fi sigur ca telefonul tau nu intoarce fotografiile, ia-ti un tricou pe care scrie ceva, iar dupa ce-ti faci poza daca poti sa citesti normal ce scrie, inseamna ca te arata normal si asa arati tu...
Da mai multe detalii.

| anonim_4396 explică (pentru SkandallKamataru):

Am activat si modul ala..mda...:/
Pur si simplu nu imi place cum arat...deloc.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce nu-ti place la tine? iti creste mustata si ti-o iei? Nu ti-o mai lua laughing Ai parul scurt in cap? Lasa-l sa creasca mai lung.
Esti prea slab? Mananca mai bine.
Ai sprancene prea stufoase sa zic asa? Penseaza firele care ies din contur... pana mea.
Ce nu-ti convine la tine? Ce vrei sa schimbi? big grinD

| anonim_4396 explică (pentru SkandallKamataru):

Nu imi place cum sta parul, mustata nu prea am inca. sprancene meh. SI am fata plina de cosuri...si tot felul de chestii. E super enervant.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca nu iti place cum iti sta parul, incearca alt tip de frizura, in legatura cu cosurile, hidrateazaa-te si mananca sanatos, si daca chiar vrei sa scapi de ele, da-te cu Ulei de ricin sau ulei de masline extra virgin laughing... Am trecut prin asta, adica nu prea aveam cosuri dar aratam ca dracu rolling on the floor... Cum a spus si Ray, daca poti sa faci ceva nu sta si te plange ca nu rezolvi nimic.
In timp o sa te schimbi tu la fata, dar acum incearca sa nu fi prea subiectiv si sa nu pui la suflet tot ce spune cineva despre tine.

| iAMVi a răspuns:

Altii se nasc fara vedere, altii fara urechi, fara nas, cat de urat sa fii sa te urasti atat? Frumusetea este subiectiva precum muzica saul filmul. Tu poti spune despre un film ca este capodopera si peste 5 minute vine unu si spune ca este cel mai prost film vazut de el vreodata. Sau poti spune ca te-ai indragostit de o fata si nu mai poti de ea si altul cand o vede spune plictisit ca e banala.
De aceea urasc eu concursurile de moda, sau frumusete, nu poti sti ceea ce gaseste placut fiecare in parte.

| anonim_4396 explică (pentru iAMVi):

Am mai mult nevoie de niste motivatie acum...mai fac crize din astea...nu imi place sa fiu comparat oricum. Incerc sa trec peste.

| UnNumeScurt a răspuns:

Cati ani ai? Uite, eu am 15 ani si am aceeasi ''problema'', arat naspa, sunt foarte inalt, slab si arat urat la fizic. La fel si mie imi murise motivatia, ajunsesem sa imi pun intrebarea '' ce rost are viata? ''. Dar am stat si m-am gandit ''ce rost are cum arati?''. Si e logic, te simti prost ca/daca arati naspa, pentru ca copii de varsta ta critica asta, dar odata cu timpul o sa vezi ca vor deveni mai maturi si o sa gandeasca si ei bine =). Imi place viata mea acum, nu pentru ca arat bine sau ceva, inca arat rau, dar tu gandeste pozitiv, o sa arati bine odata ce mai cresti, dezvolta-ti musculatura, o sa vezi ce frumos o sa fie dupa ce o sa ai rezultate =). Si nu fizicul de face frumos, ci caracterul. Mult succes Razvan, si nu uita, toate la timpul lorwinking

| anonim_4396 explică (pentru UnNumeScurt):

Multumesc...ah.
Ar fi trebuit sa filmez ceva cu niste oameni super misto, pacat ca sunt prea urat, mi-e sila de mine. :/ Nu mai am chef de nimic